Yayıncıya Tavsiyeler

Web Site Trafiği Arttırmanın Yolları

site trafigi arttirmanin yollari

Web sitenizi verimli kullanmayı herkes ister. 🙂

Gerek para kazanmak gerekse marka bilinci oluşturmak için web sitelerinin gücünü kullanmaktayız fakat İnternet sitenizdeki trafiğin doğrudan kâra dönüşeceğini görmek neredeyse imkansızdır. Yani bir web sitesi sahibi olmanız size marka bilinirliği veya para kazancını garantilemez. Bu isteklerinize ulaşmak için web sitenizin trafiğini arttırmalısınız.

Site trafiğinizi arttırmak istiyorsanız arama motorlarınızı ve sosyal medyayı oldukça ciddiye almanız gerekiyor.

Sosyal Medyayı Kullanın

Sitenizin kategorisi farklı olabilir fakat vereceğimiz tavsiyeler her kategori için geçerlidir. İster film siteniz olsun ister kurumsal 🙂
Öncelikle sitenize ait sosyal medya hesaplarını bir bir açın.

Facebook

Facebook grupları site trafiğinizi bir kaç gün boyunca yeni kullanıcıların gelmesini sağlayacaktır. Makale paylaşım gruplarına kayıt olarak yeni içeriklerinizin linklerini bu gruplarda paylaşın bu size en az 3 gün boyunca yeni kullanıcı gelecektir. Tabi bu facebook grubunun kitlesinin de etki edeceği bir durum bu yüzden facebook gruplarını ona göre seçmelisiniz.

Twitter ve Instagram

Twitter ve instagram hastag mantığı ile çalıştığı için kendinize ait ve site kategorinize ait hastagleri belirleyin. Hastaglerın güncel içerik paylaşılır bir etiket olduğunu kesinlikle kontrol edin. Bu sayede aktif bir hastag kullanıcı ve takipçilerinin dikkatini kolaylıkla çekebilirsiniz.

Twitterda link paylaşarak ziyaretçi çekebilirsiniz fakat instagramda henüz link tıklama olayı yok ama bio kısmından linkleme yaparak veya şirket hesabına geçip profilde web site butonu ekleyerek ziyaretçi çekebilirsiniz.

Youtube

Bu konu aslında çok önemli ama vaktinizin olması gerekiyor çünkü biraz uğraştırıcı 🙂

Öncelikle size video çekin kanalınızda yayınlayın demek isterdik ama bu işlemi yaptıktan sonra da videonuzu tanıtmak amacıyla bir şeyler yapmanız lazım yoksa durduk yerde kimse videonuzu bulup izlemez. Bu yüzden size başka bir öneride bulunacağız.

Trend videoların altına binlerce yorum gelmektedir. Bu ziyaretçi kaynağını kullanarak konu ile alakalı videoların altına içeriğinizin linkini yapıştırarak ziyaretçi çekebilirsiniz. Tabi bu işlemi bir kere yapmanız çokta bir işe yaramaz çünkü binlerde yorum içerisinde sizin yorumunuz gerilerde kalacaktır belirli bir süre bu videoların altına tekrar tekrar linkinizi yapıştırarak paylaşmanız gerekmekte. Tabi çok abartmayın insanlar floot yapanları pek sevmez 🙂

Arama Motorları

Arama motorları da sosyal medya gibi site trafiğinizi arttırmakta önemlidir. SEO yani arama motoru optimizasyonu internet aramalarında web sitenizin sayfalarının üst sıralarda bulunmasını sağlayan bir araçtır.

Bloglar üzerinden site trafiğinizi arttırabileceğinizi unutmamalısınız. Site içi bir blog oluşturduğunuz zaman bu sitemizdeki trafiği olumlu yönde etkileyecektir. Bloglarınızdaki içerikler kaliteli ve uyumlu olursa birçok ziyaretçi bu kaliteli ve uyumlu içerikler sayesinde sitenizi ziyaret etmiş olacaktır.

Rakiplerinizi Takip Edin

Sitenizi güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Siteniz ne kadar güncel olursa arama motorları tarafından sevilerek takip edilecektir ve bu takip sonucunda yeni içeriklerinizi hızlı bir şekilde indexleyecek ve kelime aramalarında üst sıralarda size yer verecektir.

İçerik bulma konusunda zorluk çekeceksiniz biliyoruz bu yüzen kendinize belirli rakipler bularak içerik üretimi için fikir alabilirsiniz. Rakip seçerken arama motorlarında aradığınız kelimelerde ilk sayfada çıkan web sitelerini rakip olarak seçebilirsiniz tabi size uyuyorlarsa.

Son olarak hatırlatmak isteriz ki bu anlatıklarımızı yapmaya vaktiniz yok ve bu konuda bütçe harcamaya hazırsanız Seldos ADS ile ister kitle bağımsız ister programatik reklam sistemi ile ziyaretçilerinizi arttırabilirsiniz 🙂