Yayıncıya Tavsiyeler

Reklam Engelleme Programları

reklam engelleme programları

Selamlar! Başımızın belası, durmadan karşımıza çıkan reklamları engellemek için reklam engelleme programları nelermiş gelin bir bakalım.

Günümüzün en popüler pazarlama yöntemlerinden biri hepimizin bildiği gibi dijital pazarlamadır. Hemen hemen hayatımızın her köşesinde olan dijital pazarlamanın etkili unsurlarından biri olan reklamlar bazen ihtiyaçlarımızı gidermemize yardımcı oluyorken bazen de adeta çileden çıkmamıza neden olabiliyor. Baktığımız her yerde öyle yoğun reklamlar görüyoruz ki artık reklamı görmezden geliyoruz. Hatta bunun nedenlerini reklam körlüğü başlığı altında çok güzel açıklamıştık. Merak edenler için mutlaka okunmasını tavsiye ediyoruz.

Reklamların böylesine defalarca karşımıza çıkması, ilgi alanlarımız dışında olması, bir araştırma yapıyorsak bütün dikkatimizi dağıtması sebebi ile can sıkıcı bir hal aldığını söyleyebiliriz. Bu can sıkıcı halden kurtulmak adına da bazı uzmanlar imdadımıza yetişiyor. Ortaya çıkardıkları reklam engelleme uygulamaları veya programlarıyla bir nevi de olsa reklamsız rahat nefes alabiliyoruz.

reklam engelleme programları

AdBlock

Hiç kuşkusuz reklam engelleme programları arasında en iyi olandır. Bazı web siteleri bu programa karşı önlemler almış olsa da yine de çoğu web sitesinde özellikle de youtube içinde çok iyi iş görüyor. Açılır pencereleri engelliyor, Youtube üzerinde video arasına yerleştirilmiş rahatsız edici reklamları engelliyor. Bilgisayar ortamında kurulan bu programın en yakın zamanda mobile de kurulmasını temenni ediyoruz.

AdGuard

Bir diğer reklam engelleme programı AdGuard. Özellikle safari kullanıcılarının göz bebeği. Chrome için var olan eklentisini de kullananlar oldukça memnun. Web sitelerinden yani şuradan aylık veya ömür boyu lisans satın alarak tarayıcınızda kullanıp reklam derdinden kurtulabilirsiniz.

Opera

Opera çok fazla kullanılan bir tarayıcı olmasa da kendi içinde barındırdığı bazı seçeneklerle reklamları engelleyebiliyor. Sayfa içi reklamları ve izleme çerezlerinin karşınıza çıkmamasını sağlıyor. Bünyesinde bulundurduğu bazı gizlilik özellikleriyle de kendinize uygun bir biçimde tarayıcınızı yönetmenizi sağlıyor.

Firefox

Firefox’un sahip olduğu reklam engelleyicisi bir tarayıcıda bulunabilecek en sağlam reklam engelleme yazılımlarından biridir. Bu nedenle çevrimiçi olarak Firefox’u tercih etmenizi önerebiliriz. Opera’da olduğu gibi Firefox’ta da izleyici çerezleri, açılır reklam pencereleri engellenebiliyor.

Google Chrome

Günümüzde en çok tercih edilen bir tarayıcı olmasından dolayı kendince iyi bir reklam engelleme sistemine sahip. Hoş olmayan ve kötü reklamların çoğunu engelliyor. Chrome tek başına değil, mutlaka bir reklam engelleyici eklentisi ile birlikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz.