Reklam Verenlere Tavsiyeler

Kişiye Özel Reklam Nasıl Yapılır?

kisiye ozel reklam

Kişiye özel reklam dendiğinde akla bir şey gelmiyor olabilir çünkü günümüzde hala yapılabilirliği tartışılan bir durum ve henüz örneklerine rastlamadık.

Sizlere bu durumu daha iyi anlatmak için filmden bir kesit izletmek istiyoruz.

Filmin adı : Minority Report

Yukarıdaki videoyu izlerken arada bir “John Anderton” ismini duyuyorsunuz. Burada, baş roldeki adam AVM tarzı bir yapıda gezerken ismi ile hitap edilip kişiye özel reklam yapılıyor.

Konuyu daha iyi anlamanız açısından bir de bizim senaryomuzu anlatalım.

Diyelim ki bir firma sahibisiniz ve yazılımcı arıyorsunuz. Seldos ADS ile kişiye özel bir reklam çıktığımızda neler olacak görelim.

Kişiye özel reklam
Yukarıdaki görselde bannerlı bir reklam ile ön izleme yaptık.

Hedeflenen Php yazılımcısı Seldos ADS alt yapısını kullanan bir siteye girdiğinde “Hasan Yüksektepe Bizde Seni Arıyorduk. Php Developer İlanına Hemen Başvur” yazılı ve tasarımda yukarıda yer alan  görseldeki gibi bir reklam ile karşılaşabilir. Böylece kişi kendi fotoğrafı ve ismini gördüğü için daha çok merak eder  ve ilgisini çeker.

Tabi unutmadan söyleyelim kişisel verileri KVKK ve GDPR uyumlu bir şekilde alıyoruz 🙂

Kişisel verilerinin alındığından kişinin bilgisi var mı?

Aklınıza bu sorunun gelmesi çok normal. Seldos ADS alt yapısında kullanıcı verilerini almadan önce kullanıcıya detaylı bir bilgi sunarız. Kullanıcı bu uyarıları kabul etmeme hakkına sahiptir.

Kullanıcı uyarıları kabul ettiğinde bilgiler toplanmaya başlar ve belirli periyotlarla bu bilgileri yönetebileceği hakkında bilgilendirme yaparız. Kullanıcı ister ise toplanan tüm bilgilerini silebilir bunun için Seldos Panele giriş yapması yeterlidir.

 

Bir kişiye özel reklam yapılabilir mi?

Seldos ADS ile reklam dünyasında aklınıza gelecek her şey mümkündür.  Topladığımız veriler arasında sizin istediğiniz kişi var ise tek bir kişiye de reklam yapabilirsiniz.

Hadi bu fikri de senaryolaştırarak açıklığa kavuşturalım 🙂

Diyelim ki sevgilinizden ayrıldınız ve ulaşabileceğiniz her şeyi kapattı. Seldos ADS ile ona ulaşabilirsiniz. 🙂

Kişiye özel reklam

Yukarıdaki görselde de anlaşılacağı üzere, sadece Tuğçe’nin görebileceği bir yapı ile reklam çıkılabilir. Tabi bu özelliği kullanabilmek için Tuğçe’ye ait bir bilginin bizim verilerimiz arasında olması gerekiyor.

 

Umarım kişiye özel reklam yapısını anlatabilmişizdir. Daha fazla sorunuz var ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.