Reklam Verenlere Tavsiyeler

İnternet Reklamcılığı Neden Tercih Edilmeli?

internet reklamcılığı neden tercih edilmeli

Teknolojinin gelişmesiyle yenilenen ve değişen dünyamızda geleneksel reklamcılık modellerini bir bir geride bırakmaya başlarken yeni reklam modellerine de kapılarımızı araladık. İnternetin hayatımızın merkezinde yer almasıyla her geçen gün yeni reklamlarla ve pazarlama yöntemleriyle karşılaşıyoruz.  Yeni medya olarak adlandırılan bu reklam modellerinden biri ve belki de en önemlisi internet reklamcılığı popülerliğini sürdürüyor.

Bir markaya sahip olan kişilerin veya şirketlerin online tüm kanallarda yani internette ürünlerini veya hizmetlerini potansiyel müşterilerine sergilemek için kullandıkları tanıtım çalışmalarının tümüne internet reklamcılığı diyoruz. Günümüzde en çok tercih edilen reklam türü olan internet reklamcılığıyla kısa yoldan büyük kitleleri hedefleyebilmek, zamandan ve mekandan tasarruf edebilmek gibi birçok avantajlarıından yararlanabiliyoruz. Geleneksel reklam modellerine nazaran daha fazla avantaja sahip olan internet reklamcılığını, dijital reklamları neden tercih etmeliyiz sorusunun cevaplarına gelin hep birlikte şöyle bir bakalım.

İnternet reklamcılığı - gelismis hedefleme

HEDEFLEME

İnternet reklamcılığı sayesinde markanızı veya hizmetinizi dilerseniz kitlesel dilerseniz özel bir hedef kitle belirleyerek ulaştırmanız mümkün. Hedefleme özelliği ile ulaşmak istediğiniz potansiyel müşterilerinizin demografik özelliklerine yani cinsiyetine, yaşadığı şehre, ilgi alanlarına, mesleğine, eğitim durumuna göre seçimler yaparak uygun olan hedef kitlenize ulaşabilir, böylece başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

reklam raporlama

ÖLÇÜLEBİLİRLİK

İnternet ortamında yayınladığınız reklam ve kampanyalarınızın kaç kişiye eriştiğini, kaç kez gösterildiğini, aldığı etkileşimleri kullandığınız reklam kanalının paneli aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Yapılan analiz ve raporlamalarla reklamlarınızın dönüşüm oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede bir sonraki tanıtım içeriklerinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğinin farkına vararak aldığınız geri dönütlere uygun şekilde yeni reklam ve kampanyalarınızı hazırlayabilirsiniz.

 

reklam

MARKA BİLİNİRLİĞİ

Markanız, ürününüz veya hizmetiniz için verdiğiniz online reklamlar ile bilinirliğinizi arttırmak açısından büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Birçok kişiye aynı anda veya farklı zamanlarda gösterilen reklamlarınız ile markanızı kitlelerin karşısına çıkararak, onların markanızı bir kez daha gördüğünde hatırlama ihtimalini doğurarak, ihtiyacı olduğunda size ulaştırabilirsiniz. Başarılı bir şekilde reklamlarını hedef kitlelerine ulaştıran çeşitli kampanyalar ve rich media (zenginleştirilmiş medya) uygulamalarıyla müşterileriniz ve markanız arasında duygusal bir bağ kurabilirsiniz.

seldos ads all platform

ESNEKLİK

Geleneksel reklam araçlarında reklamlarınızı güncellemek, düzeltmeler yapmak ne kadar zorsa yeni medya araçlarında güncellemeler yapmak bir o kadar kolaydır. İnternet reklamcılığının sahip olduğu esneklik özelliği sayesinde zaman ve mekan kısıtlaması olmadan kampanyalarınızı daha kolay ve sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz.

verimli reklam

MALİYET

Belki de kampanyalarınızı hazırlarken en çok dikkat ettiğiniz alanlardan biri de maliyettir. Çok yüksek reklam bütçesi ayrılarak verilen televizyon reklamları, açık hava reklamlarının yerini daha düşük maliyetlerle daha çok kitleye ulaşılmasını sağlayan internet reklamlarını tercih edebilirsiniz.