Seldos Haberleri

Gelecekteki İnternet Reklam Türleri

gelecekteki reklam turleri

Merhabalar Reklam Severler,

Geleceğimizin hızlı bir şekilde geliştiğinin farkındasınızdır. Bu gelişime ayak uydurmak isteyen SELDOS firması da kendine has geliştirdiği web reklamları ile kullanıcıya daha verimli bir şekilde ulaşmayı hedefliyor.

Seldos firmasının geliştirdiği reklam türlerinin bazıları şu şekilde listeleyebiliriz.

1- ANLIK REKLAMLAR

Tüketicilerin mikro zamanlarında doğan ihtiyaçları giderebilmek adına Seldos anlık reklam verebilme sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Anlık reklamlar 2 şekilde kullanılabilecek.

A. Kitle Bağımsız
Bu anlık reklam türünde kişisel veriler gözetmeksizin, ulaşılabilen her kullanıcıya, verilen reklam gösterilir.

B. Programatik Anlık Reklam
Programatik reklam sistemi kullanıcı verilerini analiz ederek reklam verenin ürünününe veya hizmetinine ihtiyacı olan kullanıcılara ulaşma yöntemidir. Bu sistem ile anlık reklam birleştirilince 1. yönteme göre daha maaliyetlidir ama nokta atışı kitleye ulaşıldığı için reklam verenin memnuniyeti daha çok olacaktır.

Seldos firmasının geliştirdiği anlık reklam siteminde kullanılabilen reklam türleri şu şekildedir.

ALT BANT REKLAMLARI

Yıldırım Koltuk Reklam

Normalde televizyon dünyasından alışkın olduğumuz alt bant reklamlarını internet dünyasına uyarlayan Seldos bu sayede kullanıcıları sıkmadan reklam gösterimi yapmayı planlıyor.

Alt bant reklamları içeriği bozmayacak ve görünümünü engellemeyecek şekilde web sitelerinin alt kısmında otomatik olarak çıkarak reklamı kullanıcıya gösterecek.

Alt bant reklamlarının bir kaç türü vardır.

1. Alt yazı bant reklamı
Televizyonlardaki reklamlarda bulunan kayan alt yazı reklam türü.

Alt Bant Yazı

 

2. Video daveti alt bant reklamı
Televizyonlardaki dizi veya film zamanını gösteren reklamın aynısını youtube veya canlı video açacak olan kişiselerin bu reklam türü ile kendi videosuna davet edebilecekler.

Video daveti alt bant reklamı

 

3. Abone olma alt bant reklamı
Kişilerin veya firmaların sosyal medya hesabındaki takipçileri arttırmak amacı ile gösterilen reklamlardır.

Abone olma alt bant reklamı

 

4. Özel alt bant reklamı
Reklam verecek olan kişilerin kendine has tasarladığı reklamın gösterilmesidir.

Özel alt bant reklamı

2- KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ REKLAMLAR

Kişiselleştirilmiş reklamların temelinde programatik reklam sistemi yatmaktadır. Seldos hali hazırda geliştirmekte olduğu kişiselleştirilmiş reklam sistemi ile hayal gücünü zorlayan reklamların önünü açmak istiyor. İşte geliştirmekte olduğumuz sistem tamamlanınca yapılabilecek reklamlar.

Kişisel Reklamlar

Yukarıdaki reklam fikri uçuk gözüksede ilerdeki kişisel reklam örneklerindendir. Burada kitle 1 kişi ve o da Tuğçe isimli kullanıcıdır.

Kişisel Reklam

Yukarıdaki örnek reklam senaryosunda ise arkaplandaki görsel reklamı gören kişiye aittir. Kendi fotoğrafı KVKK ve GDPR kanunlarına göre izin alınmış ve kullanılmıştır. Php developer ilanı veren bir firma Seldos reklam hizmetini kullanarak php uzmanı olan ve şu an iş arayan kişilere otomatik olarak gösterilir.

3- IOT REKLAMLARI

Artık her yerde akıllı cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazların kullanıcı ile etkileşiminin verimli olacağını gören Seldos geliştirdiği kütüphane ile IOT cihazlarında reklam gösterimi yaptırarak kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.